Máte doma domácího mazlíčka? Je milý, přítulný a z vašeho domova dělá oázu přátelství? Je to úžasné, viďte? Člověk se vrací domů, kde na něj čeká morče, kde jej vesele vítá pejsek nebo kde se k němu hned mezi dveřmi přivine kočička. Vše to zní dokonale a úžasně, tedy dokud nepřijde návštěva, kterou hned ve dveřích praští zvířecí odér, na kterých není zvyklá. Jenže jak se ho zbavit? Co dělat, aby zvířecí domov voněl i lidem, co nemají zvířata rádi?
Domácí zvířátka rozzáří celý domov. Na druhou stranu jej mohou celý i pro mnohé návštěvy nelibě „provonět“. Určitě už se vám někdy stalo, že se vaši hosté nezatvářili zrovna nadšeně, když vstoupili do vašeho bytu a ucítili „vůni“ vašich mazlíčků. Jenže jak takovým nepříjemnostem zabránit?
Člověk časem otupí
Říkáte si, co se vašim návštěvám tak nelíbí, proč jim váš byt nevoní? Myslíte si, že si vaši známí vymýšlejí, protože vy nic necítíte? Problém je v tom, že vy s vašimi mazlíčky žijete. Jistě všichni znáte rčení „zvyk je železná košile“ či průpovídku „člověk časem otupí“. Oboje je pravda, obzvlášť co se čichu týče, protože ten se otupí jako první. Pokud u vás doma bude někdo krčit nos nebo vám narovinu řekne, že cítí odér vašich domácích mazlíčků, pak se neurážejte, ale raději jednejte preventivně.
Pravidelný úklid je základ
Základem v boji proti pachu je pravidelný a důkladný úklid, který odstraní pachové stopy. Důležité je pravidelně měnit stelivo v záchodcích a podestýlku v klecích. Pokud se vaše zvířátko trefí někam jinam, pak loužičku okamžitě či co nejdříve ukliďte.
Při úklidu vám pomohou i domácí přípravky, jako je octová voda, soda či sodovka. Také vám samozřejmě pomohou i kupované přípravky obsahující chlór. Nemusíte se být použít dokonce i běžné Savo, které dokonale odstraní zápach i bakterie. Jen je potřeba po něm vyvětrat.
Pohlcovače zápachu
Stejně tak jako používáte pohlcovače pachu u sebe na záchodě, můžete jej používat i na zvířecím záchodě nebo po celém bytě. Proč ne, vždyť nejde o nic špatného. Byt si tak můžete zároveň i krásně provonět. Radíme vám však vybírat pohlcovač, nikoli osvěžovač.
Další možností je voňavá hygiena pro domácí mazlíčky. Jakmile zvířátko umyjete, zamezíte produkci pachu. Je to vlastně jako u člověka. Pokud si potrpíte na hodně voňavé věci, můžete si pořídit i zvířecí parfém.
A co používáte vy?