Jak zhubnout tuk z břicha

Tuk na břiše není jen estetický problém. U žen je velké množství podkožního tuku na břiše spojeno se zvýšeným rizikem různých typů rakoviny. Často jej způsobuje i střes. Hubnutí tuků z oblasti břicha je nejtěžší. Lépe vypadat a být zdravější ale stojí za to.

Zda máte obvod pasu nad normální hodnoty, zjistíte měřením krejčovským metrem. U žen by se tato hodnota neměla dostat nad 88 cm a u mužů nad 100 cm. Pokud máte obvod pasu větší, je třeba s tím začít něco dělat. Přinášíme pár rad a tipů, aby šel tuk lépe dolů.

Dejte sbohem cukru

Jednoduché cukry, jako je glukóza a fruktóza mají škodlivé účinky na naše metabolické zdraví. Cukr je galaktóza tvořená z části glukózou a z části fruktózou. Velkou nevýhodou fruktózy je, že může být metabolizována jen v játrech a při příliš velkém příjmu fruktózy k tomu nedochází, přemění se na tuk. Pro snížení příjmu nezdravého jednoduchého cukru čtěte etikety. I potraviny, o kterých se traduje, že jsou zdravé, často obsahují velké množství cukru. Ten je nutné co nejvíce omezit.

Jak zhubnout tuk z břicha 2

Pozvěte proteiny do svého jídelníčku

Protein je nejdůležitější makronutrient, který pomáhá pro hubnutí bez úbytku svalové hmoty. Snižuje chuť k jídlu až o 60 %, zvyšuje produkci metabolismu o 80 až 100 kcal/den a pomáhá přijímat až o 440 kcal méně za den. Zvýšení příjmu bílkovin je nejlepší volbou pro úbytek tuku. Zvyšte příjem vajec, ryb, mořských plodů, drůbeže, libového masa a nejlépe kysaných mléčných výrobků bez přídavků cukru. Můžete vsadit i na rostlinná mléka a proteinové nápoje. Jde o nejlepší zdroje bílkovin ve stravě.

Zvyšte příjem čisté vody

Dostatečný příjem čisté vody pomáhá z těla odplavovat veškerý odpad. Je dokázáno, že nadměrně stresovaní lidé mají větší obvod pasu. Stres narušuje schopnost kontrolovat chuť k jídlu a vede k přejídání. Dostatek neperlivé vody pomáhá snížit stres a působí proti hladu. Pokud nepřijímáte dostatek vody, tělo si ji začne pro jistotu ukládat do zásoby a začne zadržovat vodu, což se projevuje zejména zvětšením břicha.

Vsaďte na vlákninu

Rozpustná vláknina na sebe váže vodu a snadno nabobtná. Při konzumaci dbejte na dostatek tekutin. V tlustém střevě se dokáže částečně rozložit. Podporuje peristaltiku střev a změkčuje stolici. Nachází se v ovoci, zelenině, v luštěninách, bramborách a houbách. Nerozpustná vláknina není rozpustná ve vodě a je nestravitelná. Vodu sice absorbuje, ale nebobtná. Navozuje pocit sytosti a působí proti zácpě. Zdrojem je kořenová zelenina, slupky obilovin, otruby, luštěniny, ořechy a semena.

Zapojte pohyb

Pouze změna jídelníčku nepomůže, abyste se zbavili nechtěné pneumatiky kolem pasu. Doporučujeme cvičit kardiovaskulární cvičení 30 až 60 minut 3x týdně. Velmi dobrou volbou jsou cvičení typu HIIT nebo Tabata, které zaberou málo času, ale přitom jsou velmi účinné. Už za 2 měsíce uvidíte změnu na své postavě. To je velmi dobrý výsledek.

 

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)