Poslední aktualizace: 8.6.2022
Souměrné, husté, dokonale tvarované a zbarvené obočí podtrhne vzhled vaší tváře. Na dosah ruky je dnes naštěstí spousta přípravků a technik na úpravu obočí. Jednou z nich je i permanentní make-up obočí. Jak moc bolí, jaká přináší rizika, kolik stojí a vyplatí se nám opravdu? To vše zjistíte v našem článku.
Co je permanentní make-up obočí
Permanentní make-up je skvělou náhradou dekorativní kosmetiky. Do vrchní vrstvy pokožky se pomocí speciálních přístrojů aplikují hypoalergenní přírodní pigmenty. Nejde o trvalé tetování, ale o dočasné líčení, které vám v závislosti na metodě a typu pokožky vydrží i 2 roky. Jaké jsou metody tetování obočí?
Microblading
Microblading neboli vláskování obočí je metoda, kdy se místo tetovací pistole používají drobné jehly k ručnímu kreslení jemných tahů chloupků. Zároveň se pod kůži ukládá pigment a výsledkem jsou realisticky vypadající chloupky obočí. Obočí vypadá přirozeně, dokáže zakrýt nedokonalosti a jizvy, dodá obočí tvar i hustotu.
Vláskování obočí je i při aplikaci znecitlivující masti s anestetikem poměrně bolestivé. Po aplikaci ranky krvácí a svědí, stroupky se loupou a obočí by se několik dnů nemělo dostat do kontaktu s vodou. Konečná barva je viditelná asi po měsíci, kdy zesvětlí až o 40 % oproti původní verzi.
Pudrové obočí
Pudrové obočí je tvořeno mikrotečkami tetovanými do prázdných míst mimo chloupky. Nevytváří zcela jasné kontury, ale jen zbarvení. Metoda obočí jemně definuje a vypadá stejně, jako po dokreslení stínem či tužkou na obočí. Kůže se rychle uzdravuje a upravené obočí vydrží při správné péči až 2 roky.
Jde o invazivnější metodu, při které se barva pigmentu aplikuje o něco hlouběji do kůže. Tím může být metoda i bolestivější. Není vhodná pro sušší a citlivou pleť.
Microblading versus pudrové obočí
Metoda microblading neboli vláskování se ve srovnání s pudrovou metodou pomaleji a hůře hojí, je však méně bolestivá. Při dobré péči vydrží 1 rok až 1,5 roku, pudrového obočí asi 2 roky. Pudrové obočí je invazivnější metoda, pigment se aplikuje hlouběji do pokožky. Při microbladingu se barva aplikuje pouze do kožní membrány. Vláskování má přirozený vzhled, pudrové obočí je výraznější.
Kombinované 3D tetování
Kombinace microbladingu a pudrového obočí má základ ve tvorbě 3D obočí. Tvoří se stínováním světlejších odstínů a přidávají se tmavší chloupky microbladingem. Obočí je mnohem výraznější a zahuštěné. Sluší ženám, co používají výraznější make-up, nerady se líčí nebo vůbec nelíčí. Dá se s ním vytvořit zcela nové obočí, pokud někde místy chybí chloupky, nebo chybí obočí zcela. Aplikace je o něco bolestivější a musí jej provést opravdový odborník.
Kolik stojí permanentní make-up obočí
Cena permanentní úpravy v salonu krásy se liší v závislosti na rozsahu a metodě tetování. Všeobecně jde o 4 500 až 6 000 korun za první sezení a další poplatky za korekci ve výši od 1 000 do 2 500 korun dle rozsahu, která se dělá po 4 až 6 týdnech. Procedura obvykle trvá 1,5 až 2 hodiny, v závislosti na zvolené metodě.
Jak je to s hojením po tetování obočí
Po aplikaci permanentního make-upu obočí se utvoří malé stroupky, které se asi po týdnu začnou vylupovat. Hojení tetovaného obočí může provázet svědění a nepříjemné pocity. Tetované oblasti se pár dnů nesmí dostat do kontaktu s vodou.
Jak se starat o permanentní make-up obočí
Po proceduře se musí natírat obočí speciální mastí, kterou dostanete v salonu. Zabraňte kontaktu s vodou a nesnažte odlupovat stroupky. Nechte je, ať odpadnou přirozeně, jinak se permanentní barva správně nevstřebá.
Rizika permanentního obočí
Zvažte hlavně výšku investice, ochotu trpět i zdravotní rizika. Odborníci tetování obočí nedoporučují těhotným a kojícím ženám. Tetování obočí vynechejte i v případě, že máte citlivou pleť nebo kožní či hormonální onemocnění. V tomto období raději vyzkoušejte růstové sérum na řasy a obočí s prokazatelnými výsledky.