Poslední aktualizace: 7.4.2015
Trápí vás problémy s játry, žlučníkem nebo byste si rádi preventivně pročistili organismus? Slyšeli jste již někdy o ostropestřci mariánském? Tato vynikající bylinka s blahodárnými účinky na lidské zdraví pomáhá nejen na léčbu onemocnění jater, ale také na jejich regeneraci. V našem článku se na ostropestřec a hlavně na jeho účinky podíváme podrobněji. Hlavním tématem článku jsou však způsoby jeho užívání.
Ostropestřec mariánský, rostlinka s blahodárnými účinky na lidské zdraví, není ve skutečnosti bylinkou v pravém slova smyslu, neboť se jedná o bodlák s fialkovými květy. Jeho pozitivní vliv na zdraví člověka byl objeven již před dávnými lety.
Léčivé účinky
Jak již bylo řečeno, ostropestřec a hlavně přípravky z něj vyrobené (například ostropestřec tinktura nebo ostropestřec tablety) se používají především při potížích spojených s onemocněním jater (cirhóza, infekční mononukleóza a žloutenka). Včetně léčby a zmírnění těchto problémů je doporučován i k regeneraci jater a podporu jejich správné funkce. Taktéž je užíván jako prevence žlučových kamenů nebo proti depresím.
Způsoby užívání
Ostropestřec mariánský můžete konzumovat hned několika způsoby. Zaprvé si z něj můžete vařit čaj, za druhé jej můžete používat ve formě oleje či polykat v podobě tablet a v neposlední řadě bývá používán i jako tinktura.
Čaj z ostropestřce mariánského
Čaj z ostropestřce mariánského se pije pravidelně, a to 2x až 3x za den. Připravuje se ze sáčku této bylinky, kterou necháte po dobu 15 až 20 minut louhovat.
Olej z ostropestřce mariánského
Olej z ostropestřce můžete užívat jak vnějšně, tak i vnitřně. Dávkujte je po 1 až 2 polévkových lžících jednou denně, nejlépe mezi jídly. Pokud olej užíváte jako prevenci, pak si dopřejte 1 čajovou lžičku denně.
Dalšími klasickými možnostmi je aplikování tinktury, která blahodárně působí na lidskou psychiku. A vůbec nejběžnějším produktem je užívání tablet. Pro více informací můžete zavítat na stránky www.mujostropestrec.cz.