Pokud se už dlouhou dobu nemůžete vyspat, protože váš muž chrápe, zkuste vsadit na naše rady. Oddělené ložnice nejsou moc prospěšné pro partnerské soužití.
Mužské chrápání představuje velké problémy v ložnici, kdy se zejména ženy nemohou vyspat. Samozřejmě se k tomu mohou navíc i přidat jiné potíže, jako třeba nechuť k sexu nebo třeba rozpory mezi skřivany a sovami. Pokud vy usínáte v devět hodin a váš protějšek uléhá do postele ve dvě ráno, pravidelně vás to zbudí a už nezaberete, jde o další hřebíček do rakve spokojeného vztahu.
Tip: Víte jaký je trend současného životního stylu a co právě letí? My ano!
Už zase chrápe
Pokud ale váš partner spokojeně chrápe a vám nepomáhá mlaskání, které už vydáváte asi každých pět minut, kruhy pod očima a únava se stále zvětšuje. Stoupá nervozita a vyčerpanost. O chrápání navíc váš partner ani nemusí vědět, mnohdy vám nevěří, že chrápe. Pokud se tedy marně přetáčíte strany na stranu a váš partner v noci zařezává jako pila, nemusíte si pořizovat jen špunty do uší, přes které zase ráno neslyšíte váš budík. Chrápání je jedním z nejčastějších problémů soužití mezi páry. Statisticky na výši jsou především muži a tímto zdravotním problémem trpí mnohem více než ženy.
Společný život páru
Chrápání postihuje jednotlivce a má velký vliv na společný život páru. Narušuje spánek protějšku nebo oběma postiženým a pak může vyústit až k odděleným ložnicím. Mnoho žen pak raději chodí spát do obývacího pokoje na nepohodlnou sedačku. To není zdravé na záda ani pro vztah. Je třeba zjistit fyziologické důvody chrápání a udělat něco pro eliminaci protivných hrdelních zvuků.
Fyziologické důvody chrápání
Chrápání může mít více příčin, od ucpaných dýchacích cest při nachlazení či alergické rýmě, přes jiné nemoci horních cest dýchacích, onemocnění dutiny ústní, ochablý krk, zduřelé mandle, až po nadváhu a špatnou funkčnost štítné žlázy. Často trpí chrápající osoby syndromem obstrukční spánkové apnoe, což je krátkodobá zástava dechu během spánku. Přesnou příčinu musí určit lékař, který též doporučí i vhodné metody léčby nepříjemného chrápání. Navštivte proto lékaře.
Jak na chrápání
Babské a lidové rady jako mlaskání a špunty do uší málokdy fungují. Někdo raději spolkne prášek na spaní, což také není dobře. Můžete také své partnery převracet do jiných poloh než na zádech, kdy muži chrápou asi nejvíce. Dobré zkušenosti mají v poslední době lidé se sprejem do hrdla postaveném na bázi přírodních látek. Zlepšení kvality spánku a omezení chrápání se dostavuje po několika dnech. Je tedy třeba chvilku vydržet. Vyzkoušet můžete Adenol, Asonor nebo Pssst! Pokud nepomohou tato bylinky, je nutné se obrátit se na odbornou pomoc. Velmi často se provádějí operace pro uvolnění nosu, čištění dýchacích cest a také odstranění chrápání.