Poslední aktualizace: 23.3.2022
K zásnubám patří romantické místo, jemná hudba, večeře při svíčkách, nádherná kytice růží a zásnubní prsten s briliantem. Zajistěte si naprosté soukromí. Jde o osvědčený způsob, jak svou milou požádat o ruku. Tyto kroky postačí.
1. Zásnuby a tradice
Při zásnubách snoubenka dostává od snoubence zásnubní prstýnek. Měl by být nejlépe zlatý a určitě s diamantem respektive briliantem. Klidně může být symbolický a malý. Zásnubní prstýnek s malým diamantem koupíte i za 5 000 korun.
Pokud svou vyvolenou opravdu milujete, dejte jí to najevo a na zásnubním prstenu nešetřete. Zlato i diamanty časem získávají na hodnotě, takže se vždy jedná nejen o nádherný šperk či důkaz vaší lásky, ale současně i o chytrou investici.
2. Romantické květiny i místo
Romantické květiny podtrhnou krásný i slavnostní okamžik a dotvoří atmosféru. Většinou se jedná o kytici růží. Může to být i pugét jejích oblíbených květin. Při zásnubách se většina mužů snaží vybrat při žádosti o ruku romantické místo, zvolit vhodná slova a vybrat romantickou kytici a krásný zásnubní prsten.
Krátký, ale významný okamžik by měl být nezapomenutelný. V současné době jsou velkým trendem netradiční místa. Může to být pokleknutí na rozhledně nebo žádost o ruku v horkovzdušném balónu při západu slunce. Zásnubní prsten se navléká na prsteník levé ruky.
3. Snubní dar pro snoubence a kytice pro matku nevěsty
Při zásnubách by měl na památku dostat dar i snoubenec. Může to být šperk, jako je řetízek, pero nebo hodinky. Dary mohou mít stejně jako zásnubní prsten vyryté jméno a datum zasnoubení. V zápětí by nejprve měla být o zásnubách informována rodina snoubenky, ideálně při společné večeři. Následuje rodina snoubence.
Pánové by měli darovat decentní kytici při žádosti o ruku také mamince budoucí nevěsty, tedy budoucí tchýni. Můžete přidat i malý dárek, třeba lahev kvalitního vína či šampaňského, kterým si můžete připít při slavnostní večeři. Zvolit můžete i luxusní bonboniéru. Večeři můžete pořádat i s rodiči obou snoubenců dohromady. Pak by měly dostat květiny obě matky.
Samotný průběh zásnubní hostiny by měl vypadat tak, že vstane otec nevěsty a oznámí zasnoubení své dcery. Pak snoubenci povstanou, dají si polibek a předají si zmíněné zásnubní dárky. Zásnubní obřad může zahájit i budoucí ženich a oznámit zasnoubení. Připravená řeč by měly být krátká, žádné dlouhé proslovy.
4. Jak darovat zásnubní prsten
Klasickým gestem je darovat zásnubní prsten při romantické večeři. Pokud běžně na večeře nechodíte, pozvání může být průhledné. Nedoporučujeme dávat prsten do pití ani do jídla, aby nedošlo k jeho náhodnému spolknutí. Pak by vás mohla čekat místo romantického okamžiku cesta na pohotovost. Inspiraci najdete i v oblíbených romantických filmech vaší přítelkyně. Pokud chcete svou milou požádat o ruku na veřejnosti, musíte si být jistí, že vás neodmítne.
Někteří muži volí napsaný dopis s originálně zabaleným prstenem a návodem jak a kdy smí vyvolená balíček otevřít. Partnerku můžete v dopise provést zajímavou trasou přes květinářství, hračkářství či vinotéku a v každém obchodě si může na své jméno vyzvednout speciálně zabalený dárek, jako je plyšák, růže či šampaňské. Na konci trasy si může otevřít balíček s prstenem a vy ji přitom můžete nerušeně pozorovat a nečekaně překvapit.
5. Za jak dlouho po zasnoubení má být svatba
Zasnoubení by mělo trvat minimálně 6 měsíců a svatba by měla být maximálně do roka a do dne. Řiďte se především svým vlastním srdcem a intuicí. Tato tradice se dnes ale příliš nedodržuje zejména z praktických důvodů, kvůli stále se měnícím podmínkám i hektickému stylu života. Vše záleží jen na vás.